11 kwietnia 2013 – Wielkanocny Konkurs Plastyczny – podsumowanie

11 kwietnia 2013

11 kwietnia 2013 – Wielkanocny Konkurs Plastyczny – podsumowanie

Podsumowanie i wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego „Tradycje i obyczaje wielkanocne w regionie świętokrzyskim”

14-25 stycznia – Ferie zimowe 2013

25 stycznia 2013

14-25 stycznia – Ferie zimowe 2013

FERIE ZIMOWE ! – śnieg, śnieg, śnieg i …………………….. jeszcze raz śnieg! Było bombowo, kulig, ognisko, kiełbasa i …………………………………….. śnieg! Wioska Św. Mikołaja, Mikołaj, domki Elfów, malowane anioły i ………….. śnieg! Basen w Strawczynie, frytki i …………………………………………………….. śnieg! Klub Sportowy „Stella” czyli strzelanie z łuków i …………………………….. śnieg! Z górki na pazurki , zimowe szaleństwo na sankach i ……………………… śnieg! Kino: „Strażnicy marzeń”, „Prawie jak gladiator” i ………………………….. śnieg! Smakowite kanapki w wykonaniu dzieci i …….. było pysznie! ……… no i śnieg! Było BOMBOWO i ŚNIEGOWO, czyli tak jak na prawdziwą zimę przystało!!!

Zespół Mi-Nutki wystąpił z programem kolęd i pastorałek, podczas Świątecznego Koncertu Familijnego

18 grudnia 2012

Zespół Mi-Nutki wystąpił z programem kolęd i pastorałek, podczas Świątecznego Koncertu Familijnego

16 grudnia 2012 roku o godzinie 11-tej, Dziecięcy Zespół Wokalny „Mi-Nutki”, pod kierownictwem pani Ewy Dudkiewicz, wystąpił z programem kolęd i pastorałek, podczas Świątecznego Koncertu Familijnego, który odbył się w Sali Koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej. Zespołowi akompaniowała na fortepianie pani Izabela Wiatr. Na zakończenie koncertu „Mi-Nutki” zaśpiewały, wspólnie z chórem „Fermata”, kolędę „Przybieżeli do Betlejem”.

1 czerwca – Festyn z okazji Dnia Dziecka

1 czerwca 2012

1 czerwca – Festyn z okazji Dnia Dziecka

1 czerwca – Festyn z okazji Dnia Dziecka

Zimowy Występ Taneczny

22 grudnia 2011

Zimowy Występ Taneczny

Dnia 22 grudnia 2011 r., o godzinie 18.00, w Sali Widowiskowej Ośrodka Kultury „Białogon”, rozpoczął się „Zimowy Występ Taneczny”, podczas którego zaprezentowały się dzieci i młodzież – uczestnicy zajęć tanecznych, prowadzonych w ośrodku przez Katarzynę Bednarczyk oraz tancerze ze Studia Tańca „Danceteenation”. Występy, z niekrytym zadowoleniem, obejrzała licznie zgromadzona publiczność.

Wieczór kolęd i Konkurs Plastyczny

15 grudnia 2011

Wieczór kolęd i Konkurs Plastyczny

Dnia 15 grudnia 2011 roku o godzinie 17.30, w Sali Widowiskowej Ośrodka Kultury „Białogon” rozpoczął się uroczysty koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu połączonych sił Dziecięcych zespołów wokalnych: „NUTKI” oraz  „MI – NUTKI”, którymi na co dzień opiekuje się Ewa Dudkiewicz a także solistów Studia Piosenki „BEMOL” prowadzonego przez Piotra Romana. Po koncercie nastąpiło uroczyste odczytanie protokółu oraz wręczenie nagród za miejsca i wyróżnienia zdobyte w konkursie plastycznym „Tradycje i obyczaje bożonarodzeniowe oraz noworoczne w regionie świętokrzyskim”, zorganizowanym przez naszego plastyka Agnieszkę Bartoszak. Atmosfera była wspaniała, goście dopisali a kolędy śpiewane przez dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.

Sztuka teatralna „ROMEK I JULKA czyli historia szkolnej miłości”

1 grudnia 2011

Sztuka teatralna „ROMEK I JULKA czyli historia szkolnej miłości”

Zespół teatralny z klasy III B Gimnazjum Nr 8 w Kielcach, pod opieką pani Jolanty Kuklińskiej, przygotował, pełną humoru i dobrej zabawy, sztukę teatralną opowiadającą o codziennym życiu szkoły oraz przeżyciach i problemach uczącej się w niej młodzieży. 1 grudnia 2011 roku o godzinie 13.00, w Sali Widowiskowej Ośrodka Kultury „Białogon” miała miejsce premiera ww. sztuki, będąca częścią uroczystości związanych z Rocznicą Śmierci patronki białogońskiej szkoły i Domu Harcerza – Natalii Machałowej.

Bemol 2011

15 kwietnia 2011

Bemol 2011

15 kwietnia 2011r., w Ośrodku Kultury „Białogon”, odbył się XII MIĘDZYSZKOLNY PRZEGLĄD FORM MUZYCZNYCH „BEMOL 2011”. W przeglądzie wzięli udział młodzi wokaliści soliści, oraz zespoły wokalne, łącznie 79 uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów, do których był adresowany.

31 stycznia-11 lutego – Ferie zimowe w OKB

31 stycznia 2011

31 stycznia-11 lutego – Ferie zimowe w OKB

Świąteczny pokaz taneczny

21 grudnia 2010

Świąteczny pokaz taneczny

21 grudnia 2010 r., o godzinie 18.00, w Sali Widowiskowej naszego ośrodka rozpoczął się Świąteczny Pokaz Taneczny w wykonaniu dzieci i młodzieży Sekcji TanecznejOśrodka Kultury „Białogon” oraz uczniów Studia Tańca i Modelingu „Danceteenation”. Prezentacje młodych tancerzy oglądała licznie zgromadzona publiczność. Błyskały flesze aparatów fotograficznych i nie milkły spontaniczne brawa. Do występu, swoich podopiecznych przygotowała nasza instruktorka tańca Katarzyna Bednarczyk.

Wieczór kolęd i pastorałek

15 grudnia 2010

Wieczór kolęd i pastorałek

15 grudnia 2010 r., wieczorem, na scenie w Sali Widowiskowej naszego ośrodka rozbrzmiewały najpiękniejsze kolędy i pastorałki w wykonaniu dzieci i młodzieży oraz dorosłych artystów. Koncert rozpoczął występ Świętokrzyskiego Kwartetu Puzonowego, który tworzą muzycy, na co dzień grający w orkiestrze symfonicznej Filharmonii Świętokrzyskiej. Później na scenie zrobiło się tłoczno i zabrzmiały pierwsze dźwięki świątecznego przedstawienia, które pięknie zaprezentowali uczestnicy, działających w ośrodku, sekcji muzycznych prowadzonych przez Ewę Dudkiewicz, która przygotowała również scenariusz całego przedsięwzięcia oraz Piotra Romana. Instruktorzy ci akompaniowali również swoim podopiecznym w trakcie śpiewania kolęd i pastorałek, do którego także chętnie

Wigilia pracowników DK Zameczek

14 grudnia 2010

Wigilia pracowników DK Zameczek

14 grudnia 2010 r. o godzinie 14.00, w Sali Widowiskowej naszego ośrodka, rozpoczęło się uroczyste spotkanie wigilijne pracowników wszystkich jednostek tworzących Dom Kultury „Zameczek”. W świąteczny nastrój wprowadził nas występ uczestników naszych sekcji muzycznych: Oli Skrobot oraz Michała Dziarmagi a po podsumowaniu całorocznej działalności ośrodków przez panią dyrektor, wszyscy składali sobie nawzajem świąteczne życzenia.

Zajęcia Plastyczne Sekcji 3-Kolory

13 grudnia 2010

Zajęcia Plastyczne Sekcji 3-Kolory

Zajęcia Dziecięcego Zespołu Wokalnego „Mi-Nutki”

3 grudnia 2010

Zajęcia Dziecięcego Zespołu Wokalnego „Mi-Nutki”

26 Rocznica śmierci Natalii Machałowej

1 grudnia 2010

26 Rocznica śmierci Natalii Machałowej

Bronisław Opałko w hołdzie harcmistrzyni Natalii Machałowej 01 grudnia 2010 r., na scenie naszego ośrodka, z programem piosenek kabaretowych, wystąpił Bronisław Opałko. Towarzyszył mu, grający na flecie poprzecznym oraz saksofonie Jan Kozłowski. Koncert zakończył coroczne, uroczyste obchody rocznicy śmierci druhny Natalii Machałowej – patronki białogońskiego Domu Harcerza. W bieżącym roku uroczystość ta odbyła się po raz 26-ty. Impreza zorganizowana we współpracy z Domem Harcerza.

Andrzejki dla przedszkolaków

30 listopada 2010

Andrzejki dla przedszkolaków

30 listopada 2010 r., w naszej Sali Widowiskowej odbyła się zabawa andrzejkowa dla przedszkolaków z białogońskiego przedszkola, podczas której miały miejsce tradycyjne andrzejkowe wróżby.

Konkurs plastyczny „Krew darem życia”

29 listopada 2010

Konkurs plastyczny „Krew darem życia”

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Podaj swą pomocną dłoń – krew darem życia” 29 listopada 2010 r., w Sali Widowiskowej naszego ośrodka, miało miejsce uroczyste ogłoszenie wyników konkursu plastycznego zatytułowanego „Podaj swą pomocną dłoń – krew darem życia”. Organizatorem głównym konkursu była Harcerska Służba Krwi Hufca ZHP Kielce-miasto a współorganizatorzy to: Urząd Miasta Kielce, Ośrodek Kultury „BIAŁOGON” oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach. Patronat honorowy nad konkursem obj ę ło S ́więtokrzyskie Kuratorium Oświaty. Konkurs skierowany był do uczniów kieleckich szkół i młodzie żowych organizacji pozarz ądowych.

Nagrania kolędowe

23 listopada 2010

Nagrania kolędowe

23 listopada 2010 r., w późnych godzinach wieczornych, jedno z pomieszczeń ośrodka zamieniło się na kilka godzin w studio nagrań. Nasz instruktor muzyczny Piotr Roman nagrywał dzieci i młodzież ze scholi „Angelus” działającej przy białogońskim kościele. Młodzi wokaliści pragnęli uwiecznić swoją działalność w formie nagrań, śpiewając i grając kolędy i pastorałki. Na gitarze akompaniowała im opiekunka – pani Beata a śpiewać pomagał ksiądz Łukasz. Po niedługim czasie ukazała się płyta zawierająca, powstałe tego wieczora, nagrania, której zdjęcia również prezentujemy.

Spotkanie mieszkańców dzielnicy „Białogon” z Prezydentem Kielc

30 września 2010

Spotkanie mieszkańców dzielnicy „Białogon” z Prezydentem Kielc

Jestem zdrowy, odrzucam dym papierosowy

24 września 2010

Jestem zdrowy, odrzucam dym papierosowy

„Jestem zdrowy, odrzucam dym papierosowy” Przegląd Małych Form Teatralnych o charakterze satyrycznym „Jestem zdrowy, odrzucam dym papierosowy”, organizowany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach.

Koncert zespołu „FOK” w Jędrzejowie

10 września 2010

Koncert zespołu „FOK” w Jędrzejowie

FOK w Krainie Łagodności 10 września 2010 r., w amfiteatrze przy Centrum Kultury w Jędrzejowie, „ Formacja Opowieści Kameralnych” wystąpiła przed „Wolną Grupą Bukowiną”, w koncercie, który przeniósł słuchaczy do wspaniałej Krainy Łagodności.

Warsztaty dla uczestników sekcji plastycznej

3 września 2010

Warsztaty dla uczestników sekcji plastycznej

Koncert zespołu „KAKADU” w DŚT

27 sierpnia 2010

Koncert zespołu „KAKADU” w DŚT

27 sierpnia 2010 r. zespół „KAKADU” zagrał koncert na Letniej Scenie Domu Środowisk Twórczych w Kielcach.

Koncert zespołu „FOK” w DŚT

1 sierpnia 2010

Koncert zespołu „FOK” w DŚT

1 sierpnia 2010 r., na Letniej Scenie Domu Środowisk Twórczych w Kielcach, „Formacja Opowieści Kameralnych” zagrała koncert, w którym muzycy zaprezentowali swoją własną twórczość. Wraz z zespołem wystąpiły gościnnie dwie urocze młode damy: śpiewająca Anna Dziura oraz grająca na flecie poprzecznym Beata Wojdak.

Akcja letnia

22 lipca 2010

Akcja letnia

„Dolina Gadów”, wycieczka do lasu, basen „Perła”, kino, wycieczka do Chęcin, wizyta w „Bajkolandzie”, zajęcia w stadninie koni „MAAG”, zajęcia świetlicowe, wycieczki do Krzemionek opatowskich, do Bałtowa oraz do krainy Koziołka Matołka w Pacanowie.

Wizyta Polonii Brazylijskiej w Kielcach

10 lipca 2010

Wizyta Polonii Brazylijskiej w Kielcach

Zakończenie Roku Szkolnego w OKB

25 czerwca 2010

Zakończenie Roku Szkolnego w OKB

„Muzyczne Scyzoryki 2009”

11 czerwca 2010

„Muzyczne Scyzoryki 2009”

Zespół „FOK” czyli „Formacja Opowieści Kameralnych” uczestniczył w nowym muzycznym plebiscycie zorganizowanym przez Echo Dnia, pn. Świętokrzyskie Nagrody Muzyczne „Scyzoryki 2009”. Może niezbyt trafnie, znalazł się w kategorii „Wykonawca – folk/etno”, lecz w ostatecznym rozrachunku, zajął w tejże kategorii zaszczytne III miejsce.

Muzyczne Scyzoryki 2010

11 czerwca 2010

Muzyczne Scyzoryki 2010

„FOK” w „Muzycznych Scyzorykach” „Formacja Opowieści Kameralnych” już po raz drugi uczestniczyła w muzycznym plebiscycie zorganizowanym przez Echo Dnia, pn. Świętokrzyskie Nagrody Muzyczne „Scyzoryki 2010”. Tym razem zespół znalazł się w kategorii „Wykonawca – piosenka poetycka”. 11 czerwca, tradycyjnie na Placu Artystów, miało miejsce uroczyste podsumowanie plebiscytu połączone z koncertem laureatów oraz zaproszonych gości. Po podliczeniu SMS-ów oraz ostatecznym głosowaniu jurorów „FOK” zajął w swojej kategorii II miejsce.

„FOK” w Opatowie

30 maja 2010

„FOK” w Opatowie

I miejsce dla zespołu „FOK” 30 maja 2010 r. „Formacja Opowieści Kameralnych” uczestniczyła w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Turystycznej w Opatowie. Wśród laureatów znalazła się na I miejscu.

Festyn z okazji Dnia Dziecka

30 maja 2010

Festyn z okazji Dnia Dziecka

XI Przegląd Form Muzycznych – „BEMOL 2010”

23 kwietnia 2010

XI Przegląd Form Muzycznych – „BEMOL 2010”

23 kwietnia 2010 r., w Ośrodku Kultury „Białogon”, odbył się XI MIĘDZYSZKOLNY PRZEGLĄD FORM MUZYCZNYCH „BEMOL 2010”. W przeglądzie wzięli udział młodzi wokaliści soliści, oraz zespoły wokalne, łącznie 97 uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów.

Bal „Nieprzetartego Szlaku”

20 lutego 2010

Bal „Nieprzetartego Szlaku”

Przegląd przedstawień jasełkowych

13 lutego 2010

Przegląd przedstawień jasełkowych

13 lutego 2010 r. Komenda Kieleckiej Chorągwi ZHP już po raz ósmy, na scenie naszego ośrodka, przeprowadziła VIII Chorągwiany Przegląd Przedstawień Jasełkowych.W przeglądzie udział wzięło 13 zespołów. Po siedmiu godzinach zmagań konkursowych jury, pod przewodnictwem ks. Kapelana Chorągwi, ogłosiło wyniki: – Grand Prix wywalczył zespół ze Szkoły Podstawowej w Pokrzywiance – I miejsce w kategorii dziecięcej zajął zespół Szkoły Podstawowej w Wislicy – I miejsce w kategorii młodzieżowej Ex aequo : zespół z Gimnazjum w Lelowie i zespół ZPO w Moskorzewiu.

Akcja zimowa

30 stycznia 2010

Akcja zimowa

Bal karnawałowy, wizyta w stadninie koni „MAAG”, zajęcia świetlicowe, kino, spotkanie z policjantem, wycieczka do Filharmonii Świętokrzyskiej, do Muzeum Zabawek, „teatr cieni”, zajęcia plastyczne i muzyczne, wizyta w BWA i w pracowni ceramicznej oraz tworzenie własnych rzeźb i drobiazgów z gliny.

Koncert kolęd

5 grudnia 2009

Koncert kolęd

Szanty w „Carpe Diem”

18 września 2009

Szanty w „Carpe Diem”

„FOK” w Maratonie Piosenki Turystycznej

30 sierpnia 2009

„FOK” w Maratonie Piosenki Turystycznej

30 sierpnia 2009 r. o godzinie szesnastej, na Letniej Scenie Domu Środowisk Twórczych w Kielcach, zabrzmiał kolejny koncert z cyklu „Lato z ptakami odchodzi” Maraton Piosenki Turystycznej. „Formacja Opowieści Kameralnych” zagrała podczas tego koncertu obok takich wykonawców jak: Jurek Filar, Paweł Orkisz, Andrzej Mróz i „Wołosatki”.

„FOK” w Łęczycy

11 lipca 2009

„FOK” w Łęczycy

11 lipca 2009 r. zespół „FOK” uczestniczył w V Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Turystycznej „NOCNIK 2009” w Łęczycy. Za swój występ otrzymał Specjalną Nagrodę Oddziału PTTK Ziemi Łęczyckiej.

Festyn z okazji Dnia Dziecka

31 maja 2009

Festyn z okazji Dnia Dziecka

31 maja 2009 r. odbył się w naszym ośrodku Festyn z okazji Dnia Dziecka. Tradycyjnie, cały teren, wokół jak i wewnątrz budynku, był jednym wielkim placem zabaw, z dużą ilością rozmaitych atrakcji, z których mogli do woli korzystać wszyscy chętni. Pośród tych atrakcji znalazła się kolorowa, bajkowa ciuchcia, dmuchany zamek, trampolina, przejażdżka na kucyku, wata cukrowa, rysowanie kredą na placu, paintball, wspinaczka na sztucznej ścianie wspinaczkowej, udostępnionej przez Dom Harcerza oraz liczne konkursy z nagrodami. W Sali Widowiskowej ośrodka swój raj mieli najmłodsi uczestnicy naszego festynu. Były tam ogromne klocki, z których można było stawiać rozmaite budowle, tunele, piłki oraz mnóstwo innych zabawek. Dzieci mogły malować na papierze rączkami a kolorowo poprzebierani opiekunowie, specjalnymi farbami, malowali odważnym buzie. Uroczystość uświetniły również występy na specjalnie przygotowanej scenie na zewnątrz. Wśród występujących znaleźli się m.in. wokaliści naszego Studia Piosenki: Monika Trzpiot, Ola Skrobot,  Klaudia Kowalczyk i Krystian Bucki.  Wystąpiły  również  dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum w Jaworzni prezentując przedstawienie teatralne, natomiast wszyscy chętni mogli wypróbować swoje zdolności wokalne podczas konkursu karaoke.

„FOK” na festiwalu im. Wojtka Belona

30 maja 2009

„FOK” na festiwalu im. Wojtka Belona

30 maja 2009 r. nasza „Formacja Opowieści Kameralnych”, próbowała swoich sił podczas II Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki im. Wojtka Belona pn. „Niechaj zabrzmi Bukowina” w Busku Zdroju. Próba ta przyniosła całkiem niezły skutek, gdyż „FOK” wywalczył II miejsce. 31 maja o godzinie 19.30, w Domu Środowisk Twórczych w Kielcach odbył się Koncert Laureatów Festiwalu, na zakończenie którego, ze swoim recitalem, wystąpił Piotr Bukartyk.

Festiwal Piosenki o Zdrowiu

30 kwietnia 2009

Festiwal Piosenki o Zdrowiu

30 kwietnia 2009 r., w Sali Widowiskowej ośrodka odbył się powiatowy etap IV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki o Zdrowiu, którego organizatorem był Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Kielcach. Tematyką piosenek prezentowanych w konkursie był w szczególności: zdrowy styl życia, zdrowe odżywianie, profilaktyka chorób i nałogów, higiena, bezpieczeństwo na drodze, ochrona środowiska, ekologia i wypoczynek.

Finał przeglądu „Ekodrama 2009”

29 kwietnia 2009

Finał przeglądu „Ekodrama 2009”

Bemol 2009

25 kwietnia 2009

Bemol 2009

25 kwietnia 2009 r., w Ośrodku Kultury „BIAŁOGON”, odbył się X MIĘDZYSZKOLNY PRZEGLĄD FORM MUZYCZNYCH „BEMOL 2009”. W przeglądzie wzięli udział młodzi wokaliści soliści, zespoły wokalne oraz instrumentaliści, łącznie 37 uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów, do których był adresowany.

Bemolek 2009

23 kwietnia 2009

Bemolek 2009

23 kwietnia 2009 r., w Ośrodku Kultury „Białogon”, odbył się XI SZKOLNY PRZEGLĄD FORM MUZYCZNYCH „BEMOLEK 2009”.W przeglądzie wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 8 w Kielcach. Szkołę reprezentowali młodzi wokaliści soliści i zespoły wokalne oraz instrumentaliści. W tegorocznej edycji „Bemolka” obejrzeliśmy i wysłuchaliśmy 10 prezentacji, w których łącznie wzięło udział 13 uczniów.

Młodzieżowe Warsztaty Muzyczne

20 lutego 2009

Młodzieżowe Warsztaty Muzyczne

W dniach 16-20 lutego 2009 r. miała miejsce kolejna edycja Młodzieżowych Warsztatów Muzycznych, skierowanych do uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych, zainteresowanych doskonaleniem umiejętności gry na takich instrumentach jak: gitara elektryczna, gitara basowa oraz perkusja. Zajęcia odbywały się najpierw oddzielnie w poszczególnych sekcjach instrumentalnych, później sekcje miały wspólne zajęcia łączone a podsumowaniem warsztatów był koncert dla mieszkańców dzielnicy Białogon. Instruktorzy prowadzący to: Rafał Pitula, Krzysztof Pitula oraz Dariusz Jurkowski.

VII Turniej Ekologiczny Przedszkolaków

11 grudnia 2008

VII Turniej Ekologiczny Przedszkolaków

I miejsce w konkursie plastycznym

8 grudnia 2008

I miejsce w konkursie plastycznym

8 grudnia 2008 r. ogłoszone zostały wyniki konkursu na ozdobę choinkową, zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Kielcach. I miejsce zdobyła nasza podopieczna Zuzanna Samczyńska, uczęszczająca na zajęcia Sekcji Plastycznej „3 – kolory”, prowadzonej przez Agnieszkę Bartoszak.

50 lat „Nieprzetartego Szlaku”

5 grudnia 2008

50 lat „Nieprzetartego Szlaku”

5 grudnia 2008 r. w naszym ośrodku miała miejsce Konferencja historyczna i podsumowanie obchodów 50-lecia „Nieprzetartego Szlaku”.

24 Rocznica Śmierci Natalii Machałowej

1 grudnia 2008

24 Rocznica Śmierci Natalii Machałowej

1 grudnia 2008 r. zespół „FOK” wystąpił na naszej scenie, na zakończenie uroczystości związanych z obchodami 24 rocznicy śmierci druhny Natalii Machałowej – patronki białogońskiego Domu Harcerza. Impreza zorganizowana we współpracy z Domem Harcerza.

„KAKADU” i „Muzyczna Jesień”

23 listopada 2008

„KAKADU” i „Muzyczna Jesień”

23 listopada 2008 r. nasz zespół „KAKADU” zdobył II miejsce podczas Międzynarodowych Konfrontacji Muzycznych – „Muzyczna Jesień” organizowanych przez Ośrodek Kultury i Rekreacji w Grodkowie.

Otwarcie wystawy rysunku Marka Hapka

29 października 2008

Otwarcie wystawy rysunku Marka Hapka

MAREK HAPEK 1954 – Kraków; dzieciństwo w Wieliczce; 2 lata studiów na AWF w Krakowie; 1984 – Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie – dyplom magistra Konserwacji Zabytków i Restauracji Dzieł Sztuki. Najważniejsze prace zawodowe: transfery malowideł w XVII wiecznym dworze w Mirogonowicach (1983 – 1986); konserwacja drewnianego kościoła w Słupcy (1987 – 1994); polichromia kościoła w Ludźmierzu (1998 – 1999); renesansowa polichromia w kościele św. Anny w Nowym Targu (2000 – 2001); konserwacja kościoła z Łososiny Dolnej w Sądeckim Parku Etnograficznym (2005); konserwacja prezbiterium i transeptu w kościele pw. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej (2008). Podczas swojej wieloletniej pracy konserwatorskiej pozostaje jednak wierny swojej potrzebie pracy twórczej. Jego prace, zarówno obrazy w technice akrylowej, olejnej jak również akwarele i rysunki, znajdują się w wielu prywatnych zbiorach w Polsce i za granicą. Inspirację dla swojej sztuki czerpie z obserwacji świata i kontaktu z naturą. Obecnie Marek Hapek mieszka z żoną Krystyną w Kielcach. Uroczystość otwarcia wystawy rysunku Marka Hapka, która udostępniona była dla zwiedzających do 20 listopada, uświetnił koncert zespołu „FOK”.

„FOK” na „Wrzosowisku”

26 października 2008

„FOK” na „Wrzosowisku”

26 października 2008 r. zespół „FOK” brał udział w II Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Turystycznej, Poezji Śpiewanej i Sztuk Różnych „WRZOSOWISKO 2008” w Kędzierzynie Koźlu. Przywiózł stamtąd Wyróżnienie oraz Nagrodę Specjalną pana Radosława Trusia – jednego z jurorów przeglądu.

Jestem zdrowy, odrzucam dym papierosowy

20 września 2008

Jestem zdrowy, odrzucam dym papierosowy

Przegląd Małych Form Teatralnych o charakterze satyrycznym „Jestem zdrowy, odrzucam dym papierosowy”, organizowany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach.

„FOK” w Radiu Kielce

19 września 2008

„FOK” w Radiu Kielce

19 września 2008 r. zespół „FOK” zaprezentował się w koncercie zatytułowanym „W krainie Wojtka Belona”, który był transmitowany na żywo, wprost ze studia „Gram” Radia Kielce. „FOK” wystąpił wśród laureatów I Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki im. Wojtka Belona „Niechaj Zabrzmi Bukowina” w Busku Zdroju: Piotra Kędziory ze Starachowic oraz Marcina Skrzypczaka ze Starogardu Gdańskiego. Koncert ten zainaugurował cały cykl imprez radiowych, które w tym studiu mają się odbywać regularnie, każdego miesiąca.

„FOK” w „Maratonie”

31 sierpnia 2008

„FOK” w „Maratonie”

31 sierpnia 2008 r., na Letniej Scenie Domu Środowisk Twórczych w Kielcach, odbył się koncert z cyklu „Lato z ptakami odchodzi” Maraton Piosenki Turystycznej. Wzięli w nim udział: Jerzy Filar, z zespołem „Nasza Basia Kochana”, zespół „Mikroklimat”, Wojciech Jarociński z zespołem „W tym sęk”, zespół „Seta” oraz nasz zespół „FOK”.

„FOK” w Łęczycy

12 lipca 2008

„FOK” w Łęczycy

12 lipca 2008 r. zespół „FOK” uczestniczył w IV Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Turystycznej „NOCNIK 2008” w Łęczycy, zdobywając III miejsce.

Lato w mieście 2008

11 lipca 2008

Lato w mieście 2008

30 czerwca – 11 lipca. Podobnie jak co roku, i tym razem Ośrodek Kultury „Białogon” przedstawił ciekawą propozycję spędzenia czasu wolnego dla dzieci i młodzieży przebywającej podczas wakacji w miejscu zamieszkania. W czasie od 30 czerwca do 11 lipca 2008 r. prowadziliśmy w naszej placówce Akcję Letnią, z której codziennie korzystała grupa ok. 25 osób. Nasi podopieczni dużo czasu spędzali na świeżym powietrzu, bardzo chętnie urządzali integracyjne gry zespołowe, tworzyli prace plastyczne na łonie natury, nauczyli się śpiewać wiele nowych piosenek, które niejednokrotnie prezentowali na naszej scenie z mikrofonem. Bardzo często wędrowaliśmy sobie wspólnie do pobliskiego

Warsztaty Muzyczne

27 czerwca 2008

Warsztaty Muzyczne

Święto Kielc „Białogońska Biała Noc”

27 czerwca 2008

Święto Kielc „Białogońska Biała Noc”

W koncercie dla mieszkańców dzielnicy, pn. „Białogońska Biała Noc”, który został zorganizowany dnia 27 czerwca 2008 r., w ramach obchodów tegorocznego Święta Kielc,wzięli udział: uczestnicy Warsztatów Muzycznych 2008, organizowanych przez nasz ośrodek, duet „ENDURANCE”, wokaliści Studia Piosenki „BEMOL” oraz instrumentaliści z naszej Sekcji Muzycznej. Odbyły się też Zawody Wspinaczkowe o Złotą Klamę, wiele konkursów z nagrodami a na zakończenie wystąpił kielecki młodzieżowy zespół muzyczny „ALLISON”.

Koncert laureatów przeglądu im. Wojtka Belona

1 czerwca 2008

Koncert laureatów przeglądu im. Wojtka Belona

1 czerwca 2008 r. zespół „FOK” wystąpił na Letniej Scenie Domu Środowisk Twórczych w Kielcach, wśród laureatów I Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki im. Wojtka Belona „Niechaj Zabrzmi Bukowina” w Busku Zdroju. Na scenie prezentowali się również: Anna Kossakowska z Torunia, Klaudia Polak z Tomaszem Grzybowskim z Kielc, Marcin Skrzypczak ze Starogardu Gdańskiego, Piotr Kędziora ze Starachowic, oraz zespół „Słoneczne trampy” z Buska Zdroju. Gościnnie wystąpili: Elżbieta Adamiak, Adam Ziemianin i Andrzej Pawlukiewicz.

„FOK” – „W górach jest wszystko co kocham”

18 maja 2008

„FOK” – „W górach jest wszystko co kocham”

Koncert z cyklu „W górach jest wszystko co kocham”, podczas którego zespoły: „FOK”, „Pelton” i „Dom o Zielonych Progach”, zaprosiły słuchaczy na wspólne poetycko-muzyczne wędrowanie po górach i Krainie Łagodności.

„BEMOL 2008”

26 kwietnia 2008

„BEMOL 2008”

26 kwietnia 2008 r., w Ośrodku Kultury „Białogon”, już po raz dziewiąty, odbył się MIĘDZYSZKOLNY PRZEGLĄD FORM MUZYCZNYCH „BEMOL 2008”, zorganizowany pod kierownictwem muzycznym naszego instruktora Piotra Romana. Przegląd adresowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych naszego miasta. Do udziału zgłosili się młodzi wokaliści soliści oraz zespoły wokalne, łącznie 46 osób.

BEMOLEK 2008

22 kwietnia 2008

BEMOLEK 2008

22 kwietnia 2008r., w Ośrodku Kultury „Białogon, odbył się jubileuszowy – X SZKOLNY PRZEGLĄD FORM MUZYCZNYCH „BEMOLEK 2008”. W przeglądzie wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 8 w Kielcach. Szkołę reprezentowali młodzi wokaliści soliści i zespoły wokalne, instrumentaliści a także tancerze. W tegorocznej edycji „Bemolka” obejrzeliśmy i wysłuchaliśmy 18 prezentacji, w których łącznie wzięło udział 42 uczniów.

Wieczór Pamięci Jacka Kaczmarskiego

10 kwietnia 2008

Wieczór Pamięci Jacka Kaczmarskiego

10 kwietnia 2008 r. o godzinie 18.00, na scenie naszego ośrodka, rozpoczął się, zorganizowany wspólnie z organizacją Młodzi Demokraci, koncert, poświęcony pamięci nie tak dawno jeszcze koncertującego Jacka Kaczmarskiego. Bardzo licznie zgromadzona publiczność wysłuchała Jego piosenek w wykonaniu połączonych sił kieleckich zespołów: „Człowiek na Księżycu” i „Zebrah” a później warszawskiego wykonawcy – Adama Łapacza, który zagrał i zaśpiewał w stylu do złudzenia przypominającym niestety nie żyjącego już naszego wspaniałego artystę – Jacka Kaczmarskiego. Na koniec były oklaski na stojąco i nie kończące się bisy.

Ekodrama 2008

1 kwietnia 2008

Ekodrama 2008

Ferie zimowe – „Sztuka na patyku”

31 stycznia 2008

Ferie zimowe – „Sztuka na patyku”

Przegląd przedstawień jasełkowych

19 stycznia 2008

Przegląd przedstawień jasełkowych

W tegorocznym VI Chorągwianym Przeglądzie Przedstawień Jasełkowych, który miał miejsce dnia 19 stycznia 2008 r., wystąpiło osiem drużyn. Na czele jury zasiadał ks. Wojciech Jurkowski – kapelan kieleckiej Chorągwi a wyniki burzliwych obrad wyglądały następująco: – I miejsce w grupie dziecięcej zdobyła III DH im. Szarych Szeregów z Nakła, – I miejsce w grupie młodzieżowej – Kameleony z gimnazjum w Lelowie, – w kategorii szkół specjalnych zwyciężyli przedstawiciele ZSO Nr 17 w Kielcach.

XVI Finał WOŚP

12 stycznia 2008

XVI Finał WOŚP

W ramach XVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na scenie zlokalizowanej na „Placu Artystów”, w koncercie prowadzonym przez Dom Kultury „Zameczek”, wystąpili między innymi: – Ola Skrobot i Judytka Jedlińska – wokalistki Studia Piosenki „BEMOL” – Jola Zawadzka – flecistka naszej Sekcji Muzycznej – Kuba Kowalski – trębacz Harcerskiej Orkiestry Dętej. Młodym wykonawcom na gitarze akompaniował Piotr Roman – instruktor muzyczny Ośrodka Kultury „Białogon”.

Wieczór kolęd i pastorałek

6 stycznia 2008

Wieczór kolęd i pastorałek

W dniu 6 stycznia, kolędy i pastorałki prezentowali na naszej scenie soliści Studia Piosenki „BEMOL” prowadzonego przez Piotra Romana oraz instrumentaliści z Sekcji Muzycznej, którzy ćwiczą pod bacznym okiem Ewy Dudkiewicz. Koncert był adresowany do mieszkańców dzielnicy Białogon.

Wigilia

18 grudnia 2007

Wigilia

18 grudnia 2007 r., w sali widowiskowej naszego ośrodka miała miejsce wspólna wigilia Szczepu im. Stanisława Staszica oraz wszystkich sekcji działających w Ośrodku Kultury „Białogon”.

Kolędy w Galerii „Echo”

16 grudnia 2007

Kolędy w Galerii „Echo”

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia – 16 grudnia 2006 r., nasi podopieczni, grając i śpiewając najpiękniejsze kolędy i pastorałki, umilali mieszkańcom Kielc zakupy w Galerii „Echo”. Występowały dzieci i młodzież uczęszczająca na co dzień na zajęcia wokalne prowadzone przez Piotra Romana , oraz biorące udział w zajęciach Sekcji Muzycznej działającej w naszym ośrodku pod okiem Ewy Dudkiewicz.

Spotkanie z Mikołajem obok kieleckiego „Kiełka”

6 grudnia 2007

Spotkanie z Mikołajem obok kieleckiego „Kiełka”

Podczas spotkania wystąpiły m.in. dzieci należące do sekcji artystycznych naszego ośrodka.

„100 pytań do…” Adama Massalskiego

12 października 2007

„100 pytań do…” Adama Massalskiego

12 października 2007 r. odbyło się spotkanie z harcmistrzem Adamem Massalskim – przewodniczącym Związku Harcerstwa Polskiego. Było to spotkanie w ramach cyklicznych imprez organizowanych we współpracy z Domem Harcerza, pod hasłem: „100 pytań do …”. Spotkanie zakończył występ zespołu „FOK”.

„FOK” przed „EKT Gdynia”

23 września 2007

„FOK” przed „EKT Gdynia”

23 września 2007 r. zespół „FOK” wystąpił na Letniej Scenie Domu Środowisk Twórczych w Kielcach, podczas koncertu piosenki żeglarskiej, jako support przed gwiazdą wieczoru – zespołem „EKT Gdynia”.

„FOK” w Maratonie Piosenki Turystycznej

2 września 2007

„FOK” w Maratonie Piosenki Turystycznej

2 września 2007 r. o godzinie 16.00, na Letniej Scenie Domu środowisk Twórczych w Kielcach, rozpoczął się Maraton Piosenki Turystycznej pn. „Lato z ptakami odchodzi”. W koncercie, obok takich wykonawców jak: Marek Górski, „Wołosatki”, „4 pory roq”, Jerzy Filar (jednoczenie gospodarz koncertu), „Sklep z ptasimi piórami”, wystąpił nasz zespół „FOK”.

„FOK” w Łęczycy

15 lipca 2007

„FOK” w Łęczycy

15 lipca 2007 r. zespół „FOK” wziął udział w III Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Turystycznej „NOCNIK 2007” w Łęczycy. Za swój występ otrzymał Nagrodę Specjalną redakcji programu „Za szybą czyli rezerwat piosenki” Radia Łódź.

Święto Kielc

30 czerwca 2007

Święto Kielc

Bemolek 2007

25 kwietnia 2007

Bemolek 2007

25 kwietnia 2007 r. przeprowadziliśmy kolejny – IX SZKOLNY PRZEGLĄD FORM MUZYCZNYCH „BEMOLEK 2007”. W przeglądzie tym wzięło udział 63 uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 8 w Kielcach, wśród których znaleźli się młodzi wokaliści, instrumentaliści oraz tancerze.

Koncert Dominiki Kurdziel

14 kwietnia 2007

Koncert Dominiki Kurdziel

14 kwietnia 2007 r. gościliśmy na naszej scenie, znaną z ekranu telewizora, piosenkarkę, kompozytorkę, autorkę tekstów, aktorkę i producentkę muzyczną – Dominikę Kurdziel. Pani Dominice akompaniował, młody, ale już dobrze znany z polskiej sceny rozrywkowej, kielecki pianista – Łukasz Kowalski.

Turniej Ekologiczny Przedszkolaków

27 lutego 2007

Turniej Ekologiczny Przedszkolaków

Przegląd przedstawień jasełkowych

3 lutego 2007

Przegląd przedstawień jasełkowych

3 lutego 2007 r., kolejny już raz, na naszej scenie, gościły zespoły jasełkowe z terenu całej chorągwi kieleckiej. Ponad 20 zespołów reprezentujących niemal wszystkie hufce zjechało na V Chorągwiany Przegląd Przedstawień Jasełkowych. Jury przewodniczył phm. ks. Wojciech Jurkowski – kapelan kieleckich harcerzy, zaś pozostali członkowie komisji to: hm. Anna Kateusz, hm. Elżbieta Kubiec, hm. Danuta Rembalska oraz hm. Maria Cegielska.

Ferie zimowe 2007

26 stycznia 2007

Ferie zimowe 2007

Nieobozowa Akcja Zimowa pn. „WESOŁO, CIEKAWIE I POŻYTECZNIE –  MUZYCZNE FERIE NA BIAŁOGONIE”   W czasie trwania Ferii Zimowych od 15 do 26 stycznia 2007 r. pomieszczenia ośrodka zamieniły się, jak zwykle, w wielki plac zabaw. Jak co roku, dzieci pozostające w dniach wolnych od nauki w miejscu zamieszkania, przychodziły do nas codziennie, aby wspólne bawić się i wypoczywać przy muzyce, piosence, zajęciach plastycznych oraz wielu innych formach spędzania wolnego czasu, które, jak stwierdzamy, są bardzo chętnie akceptowane zarówno przez dzieci jak i rodziców. Zajęcia prowadziliśmy w każdy dzień ferii od 9 do 13, natomiast w godzinach popołudniowych odbywały się dodatkowe zajęcia plastyczne. W czasie ferii wybraliśmy się do pobliskiego lasu i weszliśmy na wzgórze „Brusznia”, gdzie od wielu lat stał pomnik w postaci wysokiego drewnianego krzyża. W wyniku ostatniej wichury krzyż uległ zniszczeniu. Uczestnicy naszej wyprawy przynieśli do Domu Harcerza kawałki drewna pochodzącego ze zniszczonego pomnika. Będą z nich wykonane pamiątki. Zorganizowaliśmy też wycieczkę do

Koledy w Galerii „Echo”

16 grudnia 2006

Koledy w Galerii „Echo”

16 grudnia 2006 r. nasi podopieczni grali i śpiewali najpiękniejsze kolędy i pastorałki na terenie Galerii „Echo”. Występowały dzieci i młodzież uczęszczająca na co dzień na zajęcia wokalne Studia Piosenki prowadzonego przez Piotra Romana, oraz biorące udział w zajęciach Sekcji Muzycznej działającej w naszym ośrodku pod okiem Ewy Dudkiewicz.

Wystawa prac Karola Fijałkowskiego

27 października 2006

Wystawa prac Karola Fijałkowskiego

Jesienny koncert Zespołu „FOK” w Łęczycy

26 października 2006

Jesienny koncert Zespołu „FOK” w Łęczycy

26 października 2006 r. zespół „FOK” wziął udział w koncercie zorganizowanym przez Łęczycki Dom Kultury, na który zostali zaproszeni m.in. laureaci tegorocznego festiwalu „NOCNIK„.

XII Kielecki Konkurs Modelarski

16 września 2006

XII Kielecki Konkurs Modelarski

16-17 września 2006 r., w Sali Widowiskowej naszego ośrodka, odbył się „XII Kielecki Konkurs Modelarski” modeli plastikowych i kartonowych. Konkurs miał charakter otwarty, mogli w nim uczestniczyć modelarze indywidualni i zrzeszeni. Cel konkursu to popularyzacja modelarstwa wśród dzieci i młodzieży, promocja aktywnej formy spędzania wolnego czasu oraz promowanie walorów Ziemi Świętokrzyskiej.

„FOK” w Kinoplexie

20 lipca 2006

„FOK” w Kinoplexie

20 lipca 2006 r., o godzinie 23:30, na specjalnie przygotowanej scenie w kieleckim Kinoplexie, zespół „FOK” zagrał koncert z programem szant, aby wprowadzić wszystkich przybyłych w odpowiedni klimat, tuż przed premierową projekcją drugiej części filmu „Piraci z Karaibów”, zatytułowanej „Skrzynia umarlaka„.

„FOK” w Łęczycy

8 lipca 2006

„FOK” w Łęczycy

8 lipca 2006 r. zespół „FOK” brał udział w II Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Turystycznej „NOCNIK 2006” w Łęczycy, zdobywając Nagrodę Specjalną Dyrektora Łęczyckiego Domu Kultury.

Akcja Letnia

3 lipca 2006

Akcja Letnia

3 lipca-31 sierpnia W tym, podobnie jak i w ubiegłym roku, dzieci i młodzież spędzająca wakacje w miejscu zamieszkania mogła uczestniczyć w zajęciach zaproponowanych przez nasz ośrodek w okresie od 03 lipca do 31 sierpnia 2006 r.. Tegoroczna Akcja Letnia odbywała się pod nazwą „Białogońskie Muzyczne Wakacje”. Uczestnicy naszych zajęć codziennie obcowali z muzyką w różnej formie i postaci. Dzieci nauczyły się wielu piosenek, korzystały z zajęć emisji głosu, same muzykowały grając na instrumentach perkusyjnych (gotowych oraz wykonanych własnoręcznie w czasie zajęć), podczas prób oraz występów naszej „Letniej Orkiestry Symfonicznej”, uczyły się tańczyć, bawiły się w rozmaite zabawy muzyczno – ruchowe, występowały podczas koncertów organizowanych na terenie ośrodka oraz miasta. Oprócz zajęć typowo muzycznych dzieci miały również możliwość rozwijać się plastycznie. Ciekawym eksperymentem okazało się malowanie słuchanej muzyki. Dbaliśmy też o ich sprawność ruchową wprowadzając wiele elementów

Święto Kielc

24 czerwca 2006

Święto Kielc

W tym roku, na scenie zlokalizowanej na Placu Artystów, mogliśmy zobaczyć m.in. występy wokalistów naszego Studia Piosenki, prowadzonego przez Piotra Romana oraz zespołu „FOK„. Mieszkańców Kielc, swoim występem, cieszyła również Harcerska Orkiestra Dęta kierowana przez Jana Tokarza.

Plener Malarski Przedszkolaków

12 czerwca 2006

Plener Malarski Przedszkolaków

12 czerwca 2006 r. miał miejsce Plener Malarski Przedszkolaków pn. „Barwy wiosny„. Uroczystość rozpoczęcia oraz część artystyczna miała miejsce w Sali Widowiskowej naszego ośrodka a samo „malowanie” odbywało się w parku znajdującym się tuż za naszym ogrodzeniem. Impreza zorganizowana wspólnie z białogońskim przedszkolem.

Przegląd Poezji Śpiewanej „Aniołom na niebie”

10 czerwca 2006

Przegląd Poezji Śpiewanej „Aniołom na niebie”

Impreza zorganizowana we współpracy z Domem Harcerza.

„FOK” i Wieczór Pieśni Maryjnych

24 maja 2006

„FOK” i Wieczór Pieśni Maryjnych

24 maja 2006 r. zespół „FOK”, wspólnie z wokalistami Studia Piosenki „Bemol”, prowadzonego przez Piotra Romana, zagrał koncert dla mieszkańców dzielnicy Białogon, podczas którego zaprezentował religijne pieśni Maryjne.

„FOK” w „Poetycko-Muzycznej Bitwie pod Gorlicami”

2 maja 2006

„FOK” w „Poetycko-Muzycznej Bitwie pod Gorlicami”

2 maja 2006 r. zespół „FOK” wystąpił w Ogólnopolskim Turnieju Piosenki Literackiej „XII Poetycko – Muzyczna Bitwa pod Gorlicami” w Gorlicach. Występ zespołu został uhonorowany Wyróżnieniem.

„BEMOLEK 2006”

27 kwietnia 2006

„BEMOLEK 2006”

27 kwietnia 2006 r. odbył się już VIII Szkolny Przegląd Form Muzycznych „BEMOLEK 2006”. W przeglądzie wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 8 w Kielcach, do których kierowana była nasza propozycja. Jak zwykle, szkoła reprezentowana była bardzo licznie przez młodych wokalistów solistów i zespoły wokalne oraz tancerzy solistów i zespoły taneczne. Wszystkim wokalistom akompaniowali: Łukasz Kowalski oraz Piotr Roman. W tegorocznej edycji „Bemolka” wzięło udział 43 uczniów.

Wystawa wielkanocnych kart świątecznych

21 kwietnia 2006

Wystawa wielkanocnych kart świątecznych

Od 11 do 21 kwietnia 2006r. trwała w naszym ośrodku Wystawa wielkanocnych kart świątecznych oraz pokonkursowa wystawa projektów kart świątecznych wykonanych przez dzieci.

„FOK” w koncercie pn. „W górach jest wszystko co kocham”

24 marca 2006

„FOK” w koncercie pn. „W górach jest wszystko co kocham”

24 marca 2006 r., podczas koncertu zatytułowanego „W górach jest wszystko co kocham”, w Klubie Studenckim „Pod Krechą”, wystąpiły wielokrotnie nagradzane (m.in. na festiwalach YAPA i Bazuna) zespoły: „Dom o Zielonych Progach”, Grupa „Pelton”, „U Pana Boga za piecem”, Apolinary Polek oraz gościnie nasz zespół „FOK”. Na zakończenie koncertu wszyscy wykonawcy zaśpiewali wspólnie dobrze znaną i lubianą piosenkę z tekstem Wojtka Belona, zatytułowaną „Sielanka o domu”.

Przegląd przedstawień jasełkowych

19 stycznia 2006

Przegląd przedstawień jasełkowych

19 stycznia 2006 r. na naszej scenie gościły zespoły jasełkowe z terenu chorągwi kieleckiej, które przybyły na IV Chorągwiany Przegląd Przedstawień Jasełkowych. Występy młodych artystów oceniało Jury w składzie: phm. ks. Wojciech Jurkowski – kapelan kieleckich harcerzy, hm. Anna Kateusz, hm. Elżbieta Kubiec oraz hm. Maria Cegielska.

Wieczór kolęd i pastorałek

19 stycznia 2006

Wieczór kolęd i pastorałek

19 stycznia 2006 r. wieczorem, wokaliści Studia Piosenki „Bemolek”, prowadzonego przez Piotra Romana, zaśpiewali dla mieszkańców dzielnicy Białogon najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki.

XIV Finał WOŚP 2006

9 stycznia 2006

9 stycznia 2006 r. w ramach XIV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na scenie zlokalizowanej przy ulicy Sienkiewicza, wystąpił nasz zespół „FOK”.

Judytka Jedlińska z big bandem na Dużej Scenie KCK

6 stycznia 2006

Judytka Jedlińska z big bandem na Dużej Scenie KCK

6 stycznia 2006 r. o godzinie 19.00, w Sali Koncertowej Kieleckiego Centrum Kultury, rozpoczął się koncert zatytułowany „Wesoły wieczór”, podczas którego publiczność mogła słuchać muzykę symfoniczną i jazzową Edwarda Czernego. Na scenie grali muzycy Filharmonii Świętokrzyskiej pod batutą Tadeusza Wicherka oraz Big Band Akademii Muzycznej w Łodzi pod dyrekcją Jacka Delonga. Śpiewała Olga Bończyk a jedną z piosenek, zatytułowaną „Moja lala ma na imię Kasia”, którą Edward Czerny napisał kiedyś dla swojej córki, zaprezentowała podopieczna Piotra Romana, 7-letnia Judytka Jedlińska, uczęszczająca na co dzień na zajęcia Studia Piosenki „Bemolek”, działającego w naszym ośrodku.

Kolędy w Galerii „Echo”

18 grudnia 2005

Kolędy w Galerii „Echo”

17 i 18 grudnia 2005 r. dzieci i młodzież uczęszczająca na co dzień na zajęcia wokalne Studia Piosenki prowadzonego przez Piotra Romana śpiewali na terenie Galerii „Echo” kolędy i pastorałki, umilając w ten sposób zakupy wszystkim klientom oraz wprowadzając ich w nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

„FOK” i „Poezja dźwięku”

26 listopada 2005

26 listopada 2005 r. zespół „FOK” uczestniczył w konkursie pn. „Poezja Słów, Poezja Dźwięku„, zorganizowanym przez Studenckie Centrum Kulturalno-Socjalne Politechniki Świętokrzyskiej w Klubie Studenckim „Pod Krechą”. Następnego dnia miało miejsce uroczyste ogłoszenie wyników, wręczenie dyplomów i nagród oraz Koncert Laureatów. Za swój występ zespół otrzymał Wyróżnienie.

IV Turniej Ekologiczny Przedszkolaków

24 listopada 2005

IV Turniej Ekologiczny Przedszkolaków

„Bezpieczna droga do szkoły”

23 września 2005

„Bezpieczna droga do szkoły”

XI Kielecki Konkurs Modelarski

18 września 2005

XI Kielecki Konkurs Modelarski

17-18 września 2005 r., w Sali Widowiskowej naszego ośrodka, odbył się „XI Kielecki Konkurs Modelarski” modeli plastikowych i kartonowych.

„FOK” w Pińczowie

18 września 2005

„FOK” w Pińczowie

18 września 2005 r. zespół „FOK” wystąpił na pińczowskim rynku, podczas Jarmarku Nadnidziańskiego, w koncercie zorganizowanym w ramach Dni Pińczowa.

Festyn na pożegnanie wakacji

31 sierpnia 2005

Festyn na pożegnanie wakacji

31 sierpnia 2005 r. na dziedzińcu Domu Harcerza i na letniej scenie, w godzinach 15.00 – 18.00, odbył się festyn pod nazwą: „1-2-3-BUM”, którym pożegnaliśmy, niestety kończące się, wakacje. Impreza ta, zorganizowana we współpracy z Domem Harcerza, podsumowała dorobek 60 dni naszych letnich działań pod hasłem „Białogońskie Muzyczne Wakacje” a adresowana była do mieszkańców dzielnicy, szczególnie do rodziców dzieci, które uczestniczyły w letnich zajęciach. W programie wystąpili wokaliści soliści, dziecięce zespoły, które powstały w czasie trwania akcji letniej oraz Harcerska Orkiestra Dęta, która w miesiącu lipcu odbyła swoje coroczne warsztaty w Żabieńcu. Zespołom i solistom akompaniowała na akordeonie Ewa Dudkiewicz, na gitarze Piotr Roman a na trąbce Kamil Żurowski. W trakcie festynu można było również zdobywać sztuczną ścianę wspinaczkową, pod czujnym okiem asekuratorów.

Akcja Letnia 2005

30 czerwca 2005

Akcja Letnia 2005

Tym razem dzieci i młodzież spędzająca wakacje w miejscu zamieszkania mogła uczestniczyć w zajęciach naszej Akcji Letniej, pod nazwą „Białogońskie Muzyczne Wakacje”, w okresie od 30 czerwca do 31 sierpnia 2005 r.. Przychodzące do nas dzieci codziennie bawiły się i uczyły zarazem, m.in. wrażliwości na piękno muzyki, poprawnego śpiewania, łatwego wspólnego muzykowania (również z wykorzystaniem własnoręcznie wykonanych podczas zajęć instrumentów perkusyjnych), umiejętności pracy w grupie, przyjaznego obcowania z przyrodą jak i wielu

Zakończenie roku przedszkolaków

25 czerwca 2005

Zakończenie roku przedszkolaków

Uroczystość zorganizowana wspólnie z Przedszkolem Nr 23 na Białogonie.

Festyn w Parku Miejskim

5 czerwca 2005

Festyn w Parku Miejskim

05 czerwca 2005 r., podczas Festynu Rodzinnego zorganizowanego w Parku Miejskim z okazji Dnia Dziecka, wystąpili gościnnie soliści Studia Piosenki „Bemol”, prowadzonego przez Piotra Romana oraz Harcerska Orkiestra Dęta.

„BEMOL 2005”

21 maja 2005

„BEMOL 2005”

21 maja 2005 r. odbył się VI Harcerski Przegląd Form Muzycznych „BEMOL 2005”, zorganizowany pod kierownictwem muzycznym Piotra Romana. W przeglądzie wzięli udział młodzi wokaliści oraz instrumentaliści, łącznie 24 uczniów kieleckich szkół podstawowych oraz gimnazjów.

„BEMOL 2006”

6 maja 2005

„BEMOL 2006”

Młodzi wokaliści soliści oraz zespoły wokalne, łącznie 21 uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów z Kielc oraz okolicznych miejscowości, wzięło udział w VII Harcerskim Przeglądzie Form Muzycznych „BEMOL 2006”, który odbył się 6 maja 2006 r.

Rocznica Uchwalenia Konstytucji

3 maja 2005

Rocznica Uchwalenia Konstytucji

3 maja 2005 r. miała miejsce patriotyczna uroczystość, zorganizowana we współpracy z Domem Harcerza, z okazji rocznicy Uchwalenia Konstytucji oraz rocznicy przeprowadzenia Pierwszej Konspiracyjnej Zbiórki Hufca Kielce na górze Brusznia. Uroczystość ta miała formę tradycyjnego ogniska harcerskiego, które zlokalizowane zostało na dziedzińcu Domu Harcerza, w specjalnie przygotowanym do tego celu miejscu. Uczestniczyli w niej

„BEMOLEK 2005”

21 kwietnia 2005

„BEMOLEK 2005”

21 kwietnia 2005 r., odbył się VII Szkolny Przegląd Form Muzycznych „BEMOLEK 2005” zorganizowany pod kierownictwem muzycznym Piotra Romana. W przeglądzie wzięli udział młodzi wokaliści oraz tancerze, łącznie 72 uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 8 w Kielcach, do którego był kierowany.

Szczepimy kasztanowce

20 kwietnia 2005

Szczepimy kasztanowce

20 kwietnia 2005 r., z okazji Światowego Dnia Ziemi, częściowo w naszej sali widowiskowej a częściowo w pobliskim parku, odbyła się impreza pod nazwą „Szczepimy kasztanowce”, przeprowadzona przy współpracy Przedszkola nr 23, Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8, Ligi Ochrony Przyrody, Nadleśnictwa Kielce i Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Kielce.

Wystawa filatelistyczna

5 kwietnia 2005

Wystawa filatelistyczna

5 kwietnia 2005 r. o godz. 17.00 miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy filatelistycznej w hołdzie zmarłemu Ojcu Świętemu, zatytułowanej „Pielgrzymki Jana Pawła II”, która była udostępniona dla zwiedzających do 12 kwietnia. W uroczystości otwarcia uczestniczył właściciel zbiorów p. Stefan Maj. Odwiedziła nas również ekipa programu telewizyjnego TVN 24. Wystawę obejrzało ponad 700 osób.

Wystawa „Katyń – lekcja historii”

5 marca 2005

Wystawa „Katyń – lekcja historii”

5 marca 2005 roku o godz. 17.00 miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy pn. „Prawdy nie można rozstrzelać. Katyń, lekcja historii.”, zawierającej ponad 300 biogramów oraz dokumenty i fotografie oficerów Wojska Polskiego i Policji Państwowej, zamordowanych przez NKWD w Katyniu. Materiały tworzące wystawę pochodziły ze zbiorów Jana T. Banaśkiewicza – kielczanina, członka Koła Rodzin Katyńskich. 7 marca autor wystawy poprowadził wykład a właściwie tytułową „ …lekcję historii”, dotykającą tematów związanych z Katyniem, dla gimnazjalistów. Wystawę można było oglądać w Sali Widowiskowej Domu Harcerza, każdego dnia tygodnia, do 13 marca.

Przegląd Przedstawień Jasełkowych

22 stycznia 2005

Przegląd Przedstawień Jasełkowych

22 stycznia 2005 r. na naszej scenie rozgrywał się „pojedynek” zespołów z terenu chorągwi kieleckiej, które przybyły na III Chorągwiany Przegląd Przedstawień Jasełkowych. Impreza przeprowadzona przy współpracy Kieleckiej Chorągwi ZHP i kapelana – ks. Wojciecha Jurkowskiego, który był przewodniczącym Jury i oceniał występy wspólnie z hm Anną Kateusz, hm Elżbietą Kubiec oraz hm Marią Cegielską.

Dzień Babci i Dziadka

21 stycznia 2005

Dzień Babci i Dziadka

21 stycznia 2005 r., w Sali Widowiskowej naszego ośrodka, odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka przeprowadzona przy współudziale białogońskiego przedszkola.